lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

HERE - SOCIAL ECONOMY OF PROXIMITY

Aicinām uz “HERE – Social Economy of Proximity” noslēguma semināru

Ievietots: 24.02.2023

Biedrība “Patvērums “Drošā Māja””, īstenojot Erasmus+ projektu “HERE – Social Economy of Proximity”, 10. martā ielūdz Jūs uz noslēguma semināru.

Erasmus+ projekts “HERE – Social Economy of Proximity” veiksmīgi uzsāka darbu 2020. gada novembrī. Projekts paredzēts viegli ievainojamām mērķa grupām – jauniešiem, sievietēm, senioriem, migrantiem, bēgļiem un citiem. Projekts īstenots 6 reģionos, 3 valstīs (Spānijā, Itālijā un Latvijā). Reģioni atšķiras pēc izmēra, atrašanās vietas (piepilsētā vai lauku reģioni), kā arī pēc iedzīvotāju skaita.

Projekta ietvaros ir izstrādāta Uzņēmējdarbības rokasgrāmata, veidota “MOOC” mācību programma tiešsaistē un “Biznesa inkubatorā” vairāk nekā 30 pretendentiem sniegts profesionāls atbalsts savu uzņēmējdarbības ideju īstenošanai un uzsākšanai.

Noslēguma seminārā projekta īstenotāji un dalībnieki dalīsies ar pieredzi, kas gūta projekta īstenošanas laikā.

Norises vieta: Āgenskalna tirgus, “Jauniešu stacija” (Nometņu iela 64, Zemgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1002).

Norises laiks: 2023. gada 10. marts, no plkst. 11.00 līdz 15.45.

Darba kārtība: skatīt zemāk.

Norises valoda: angļu, ar tulkojumu krievu valodā.

Būs pieejams kafijas galds un pusdienas.

Ierobežots dalībnieku skaits. Pieteikties šeit: https://forms.gle/fnESiNwqrdmAJdcv6

Projektu “HERE - SOCIAL ECONOMY OF PROXIMITY” īsteno biedrība "Patvērums "Drošā māja"" un partneri.
Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. 020-1-LV01-KA204-077456


Uzņēmējdarbības iespējas un inkubatora tehnoloģija projektā "HERE - Social Economy of Proximity"

Ievietots: 07.07.2022

  

Pirmais inkubācijas procesa posms ietver biznesa ideju apzināšanu, kas ļauj mums inkubēt savus uzņēmējus, lai radītu iztikas avotus.

Šīs idejas nosaka vai nu paši uzņēmēji, kuriem jau ir sava uzņēmējdarbības ideja, vai arī caur saskarsmi ar biznesa organizācijām vai biznesa speciālistiem, kas var palīdzēt mums noteikt uzņēmējdarbības iespējas tajās nozarēs, kurās viņi specializējas.

Tiklīdz šīs idejas riski ir noteikti, sākas inkubācijas process. Šī procesa pamatā ir agile metodika, kas galvenokārt balstās uz canvas biznesa modeli.

Apzināto apkaimju ideju inkubators sastāvēs no šādas struktūras:

- 4 kontaktstundas nedēļā,

- 2 h darbaudzināšana nedēļā,

- 2 stundu ilga grupu nodarbības apmācība nedēļā,

- 1 ikmēneša uzraudzības sesija 4 mēnešu laikā pēc projekta inkubācijas.

Partneri Spānijā (AKV), Latvijā (PATVERSME) un Itālijā (ANZIANI) jau sākuši savus inkubācijas procesus. Organizācijas inkubē dažādus projektus, kas noteikti to izvēlētajās apkaimēs. Katrā valstī tiek inkubēti šādi projekti:

SPĀNIJA:

- HOLISTISKAS terapijas: šajā projektā ir virkne pakalpojumu. Holistiskas terapijas kā globāla koncepcija: no klaunu pakalpojumiem notikumiem līdz terapeitiskiem tetovējumiem vai pašzināšanu un kokrūpniecības sesijām.

- TEKSTILIZSTRĀDĀJUMI UN ŠŪŠANA: Bikini un gatavi apģērbi

- SKOLU ARBITRĀŽA: ieviest arbitrāžas pakalpojumus skolās, papildinot tos ar citiem pakalpojumiem, piemēram, uzkopšanu, palīdzību ēdamistabā utt. Projektā iesaista arī sievietes, kas jau vēsturiski atrodas ārpus šīs teritorijas, lai saņemtu atbalstu.

LATVIJA:

- LAUKSAIMNIECĪBAS projekts (dārzeņu ražošana un apstrāde);

- AUTOMAŠĪNU remontdarbnīca

- Vairākas skaistumkopšanas salona idejas

- VIRTUĀLĀS realitātes platforma grupas darbiem.

ITĀLIJA: Padovas pilsētā ANS sadarbojas ar IRECOOP, kooperatīvu, kas atbalsta nelabvēlīgo grupu piekļuvi darba tirgum, kā arī vietējo tirgotāju un amatnieku organizāciju. Izmantojot šīs vietējās partnerības, ANS mērķis ir izstrādāt idejas, kas attiecas uz komerciālajām un amatniecības nozarēm.

“Projektu “HERE - SOCIAL ECONOMY OF PROXIMITY” īsteno biedrība "Patvērums "Drošā māja"" un partneri. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. 020-1-LV01-KA204-077456

Biznesa inkubatora pirmā tikšanās klātienē

Ievietots: 06.04.2022

Otrdien, 5. aprīlī norisinājās projekta "HERE - Erasmus+" biznesa inkubatora dalībnieku tikšanās.

Jau vairākas nedēļas pirms tam apmācības noritēja tiešsaistē, taču šoreiz mentori un dalībnieki bija gandarīti satikties klātienē.

Tikšanās laikā dalībnieki strādāja pie savu biznesa ideju ģenerēšanas, analizēšanas un uzlabošanas.

Fotogrāfija, kas sniedz ieskatu notikumā:

“Projektu “HERE - SOCIAL ECONOMY OF PROXIMITY” īsteno biedrība "Patvērums "Drošā māja"" un partneri. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. 020-1-LV01-KA204-077456

Aicinām pieteikties biznesa inkubatoram!

Ievietots: 26.01.2022

Vēlies uzsākt savu biznesu, kaut arī tev nav idejas? Vēlies turpināt iesākto biznesu un padziļināt iemaņas? Vēlies paplašināt savu uzņēmējdarbību un radīt jaunas darba vietas? Aicinām aizpildīt anketu un Erasmus+ Projekta HERE – Social Economy of proximity ietvaros pieteikties dalībai biznesa inkubatorā!  

Inkubators darbu uzsāks 2022. gada martā. Tiks izvēlēti 10 dalībnieki, un viņus atbalstīs vairāk nekā 120 profesionāļu no biznesa pasaules: eksperti mārketingā, finansēs, biznesa stratēģijā un citās jomās. Programmas ilgums būs 12 nedēļas.

Šajā laikā profesionāļu grupa tevi apmācīs un vadīs, lai tu varētu sākt savu uzņēmējdarbību. Papildus tiks izsniegta uzņēmējdarbības rokasgrāmata, kas ļaus sekot līdzi mērķiem, kas jāsasniedz, un apzināt uzdevumus, kas jāveic, lai sasniegtu šos mērķus.

Inkubatora norises plānotas aci pret aci, tāpēc tev jābūt iespējai pievienoties vai nu klātienē – Rīgā, vai arī regulāri pieslēgties ar tiešsaistes palīdzību. (Lai gan, COVID situācijai mainoties, ir arī iespējams, ka visa programma tiks realizēta tikai tiešsaistē).

12 nedēļu ilgumā tev programmā būs jāpiedalās aptuveni 10 stundas nedēļā. Galvenās sadaļas būs apmācības, treniņi un praktiskais darbs sava uzņēmējdarbības mērķa sasniegšanai. Šī ir praktiska programma, kurā mēs mēģināsim veidot iztikas avotu, kas radīs ienākumus.

Tev tiks piešķirti 2 mentori un treneris, un sesijas notiks pēcpusdienās.

Inkubatoram aicinām pieteikties ikvienu interesentu – gan tos, kuriem ir tikai ideja, gan tos, kas jau veic uzņēmējdarbību un vēlas paplašināt zināšanas, un arī tos, kuriem nav ideju, bet kuri vēlas izmēģināt ko jaunu.

Lai izvērtētu tavas zināšanas par uzņēmējdarbību un atbilstību inkubatoram, lūdzam aizpildīt pieteikšanās anketu. Anketas aizpildīšana aizņem apmēram 20 minūtes.

Pieteikšanās anketa pieejama šeit: https://forms.gle/rBqwQocqPKjXGSQ86

“Projektu “HERE - SOCIAL ECONOMY OF PROXIMITY” īsteno biedrība "Patvērums "Drošā māja"" un partneri. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. 020-1-LV01-KA204-077456

Projekts "HERE - SOCIAL ECONOMY OF PROXIMITY" aicina uz sadarbību

Ievietots: 03.01.2022

Turpinot Erasmus+ Projekta HERE – Social Economy of proximity aktivitātes, aicinām Nevalstisko organizāciju, dažādu asociāciju, arodbiedrību u.c. organizāciju pārstāvjus aizpildīt anketu, par nodarbinātības un uzņēmējdarbības iespējām, personām, kas ir pakļautas sociālās atstumtības riskam.

Sociālās atstumtības riskam ir pakļautas personas, kuras tiek diskriminētas,  kas dzīvo reti apdzīvotās teritorijās, ir zems izglītības līmenis, personas ar invaliditāti, personas ar zemiem ienākumiem, gados jauni cilvēki, migranti u. tml.

Aizpildot anketu, jūs sniegsiet nepieciešamos datus, lai izprastu un atpazītu uzņēmējdarbības un nodarbinātības nišas, kuras spētu aizpildīt vai izveidot personas, kas dzīvo reģionos, ar zemu nodarbinātības līmeni, kuras vēlas uzsākt savu uzņēmējdarbību vai atrast darbu un ir pakļautas sociālās atstumtības riskam.

Saite, lai aizpildītu anketu: https://forms.gle/SvKRPRBn5ESraETA7

“Projektu “HERE - SOCIAL ECONOMY OF PROXIMITY” īsteno biedrība "Patvērums "Drošā māja"" un partneri. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. 020-1-LV01-KA204-077456

Projekta "Here - Social Economy of Proximity" uzņemējdarbības rokasgrāmata ir gatava

Ievietots: 30.11.2021

 

 

“Projektu “HERE - SOCIAL ECONOMY OF PROXIMITY” īsteno biedrība "Patvērums "Drošā māja"" un partneri. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. 020-1-LV01-KA204-077456

Erasmus+ projekts “HERE – Social Economy of Proximity” veiksmīgi uzsācies

Ievietots: 18.02.2021

  

 

Erasmus+ projekts “HERE – Social Economy of Proximity” veiksmīgi uzsācies 2020. gada novembrī. Projekta sākuma posmā ir identificēta mērķa grupa un projekta īstenošanas apkaimes: kopā 6 dažādi reģioni, 3 dažādās valstīs. Izvēlētās apkaimes atšķiras pēc izmēra, atrašanās vietas (piepilsētā vai lauku reģioni), kā arī pēc iedzīvotāju skaita. Dažādas apkaimes izvēlētas, lai projekta noslēgumā izvērtētu projekta ietekmi uz vāji attīstītiem rajoniem kopumā un, lai izprastu projekta rezultātā gūto zināšanu potenciālo pielietošanu dažādos reģionos: lauku vai piepilsētas.

COVID-19 pandēmijas ietekmē projekta īstenošana noris attālināti un ir atcelts HERE – “Social Economy of Proximity” seminārs klātienē – Spānijā. Nākamais projekta seminārs paredzēts Beļģijā 2021.gada jūnijā. Neskatoties uz pandēmijas ietekmi, projekta pirmajā ceturksnī veiksmīgi norisinās darbs pie vāji attīstīto reģionu atpazīšanas, izpētes un projekta īstenošanas vietu izvēles.

Projekta pirmajā posmā profesionāļu komanda izstrādājusi intervijas, kas atvieglos darbu reģiona izpētē. Izvēlētajos projekta īstenošanas reģionos tiek intervētas privātpersonas, uzņēmēji, nevalstiskas organizācijas, pašvaldību un valsts iestādes, lai izzinātu izvēlēto reģionu uzņēmējdarbības potenciālu un uzsāktu darbu pie turpmākajiem projekta soļiem. Intervijās iegūtie dati tiks apkopoti un analizēti, lai noteiktu potenciālo reģionā īstenojamās uzņēmējdarbības veidu. Izprotot reģionā iztrūkstošo uzņēmējdarbības potenciālu, nozares speciālisti piemeklēs vislabāk piemērojamo uzņēmējdarbības attīstības metodiku, kas atbilst reģiona vajadzībām un uzsāks darbu pie nākamā projekta posma – biznesa inkubatora izveides.

Biznesa inkubatora sākums paredzēts 2021.gada novembrī. Šajā posmā tiks piesaistītas finanses, lai personas, kurām prasmju trūkuma dēļ grūti iekļauties darba vidē, ar profesionāļu un mentoru, kas aktīvi darbojas uzņēmējdarbībā vai pārzina sfēru, palīdzību uzsāktu un attīstītu savu biznesa ideju.

 

“Projektu “HERE - SOCIAL ECONOMY OF PROXIMITY” īsteno biedrība "Patvērums "Drošā māja"" un partneri. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. 020-1-LV01-KA204-077456

Biedrība "Patvērums "Drošā māja"" īsteno ERASMUS+ projektu "HERE - SOCIAL ECONOMY OF PROXIMITY"

Ievietots: 14.01.2021

Projekta mērķis: izstrādāt biznesa inkubācijas metodiku cilvēkiem, kuriem prasmju trūkuma dēļ grūti iekļauties darba vidē. Īpaša uzmanība tiks pievērsta vāji attīstīto rajonu iemītniekiem. Projekta ietvaros tiks veicināta vietējā sociālā ekonomika: tiks izveidota apkaimes vajadzību karte, apmācīti vāji attīstīto apkaimju iedzīvotāji, dodot viņiem izpratni par to, kā iespējams radīt uzņēmumus un darba vietas, kā arī kļūt konkurētspējīgiem darba tirgū. Visa projekta laikā apkopotā informācija vēlāk tiks ievietota MOOC (masveida atklātie tiešsaistes kursi).

Projekts ilgs no 01.11.2020. līdz 30.04.2023.

 

“Projektu “HERE - SOCIAL ECONOMY OF PROXIMITY” īsteno biedrība "Patvērums "Drošā māja"" un partneri. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. 020-1-LV01-KA204-077456