Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Noslēdzas projekts cilvēku tirdzniecības prevencei un cietušo atbalstam „Starts jaunai dzīvei”

Ievietots: 11.02.2020

Ar mērķi nodrošināt preventīvas aktivitātes cilvēktirdzniecības mazināšanai, kā arī sniegt atbalstu cilvēku tirdzniecībā cietušām personām, no 2019.gada novembra biedrība “Patvērums “Drošā māja”” īsteno projektu “Starts jaunai dzīvei”, ko finansiāli atbalsta ilggadējs tās sadarbības partneris „Philip Morris International”. 

„Jau trīs gadus pēc kārtas – 2017/2018/2019 – biedrības "Patvērums "Drošā māja"" organizētā nometnē tiekas cilvēki, kuri ir cietuši no cilvēktirdzniecības. Nometnes laikā ar dažādām neformālām izglītības metodēm tās dalībniekiem tiek sniegts psihoemocionālais atbalsts. Arī šogad nometnes dalībnieki bija iepriecināti un ļoti pateicīgi par iespēju piedalīties nometnē un saņemt atbalstu,” stāsta projekta vadītāja Gunta Vīksne. „Dalībnieki atzina, ka šādas tikšanās dod spēku turpināt savu dzīvi, aizmirst notikušo un ar pozitīvāku attieksmi doties ikdienas gaitās.”

Papildus praktiskai atbalsta sniegšanai cietušajiem, biedrība turpināja darbu arī pie cilvēktirdzniecības prevences.

„2018.gada decembrī - nometnes dalībnieki pirmo reizi deva iespēju ielūkoties savās sajūtās arī citiem, savas emocijas un atmiņas  uzliekot uz papīra. Šīs sajūtas pārtapa par izstādes „Kāpnes augšup” eksponātiem – 12 cilvēktirdzniecības īstenības mirkļiem, kas atainotas fotokanvās. Pērn izstāde tika atklāta Iekšlietu ministrijā – starptautiskas konferences par cilvēktirdzniecību ietvaros, kā arī tika izstādīta nevalstiskajās organizācijās Rīgā. Šogad projekta „Starts jaunai dzīvei” ietvaros šī izstāde turpināja savu preventīvo darbu, viesojoties dažādās Latvijas pašvaldībās – Pilsrundālē, Jēkabpils un Gulbenē,” norāda G.Vīksne.

Izstādes „Kāpnes augšup” radošā režisore Aiga Dzendoletto uzsver, ka ar izstādes mērķis ir rosināt aizdomāties, ka kāds potenciālais upuris var būt mums līdzās visā Latvijā. „Atklājot izstādi novados, mēs šogad vēlējāmies ar nelielu ekspertu sarunu, diskusiju iepazīstināt cilvēkus ar šo problēmu, kas šķiet mums visiem tāla un it kā neskaroša. Taču statistika rāda pretējo. Izstādes ietvaros ikvienam interesentam bija iespēja ne tikai aplūkot fotokanvas, bet arī sarunāties ar biedrības ekspertiem un uzdot sev interesējošos jautājumus”. Viņa norāda, ka katra tikšanās tika iesākta ar emocionālu, tieši projektam tapušu dziesmas klipu, kas palīdz emocionālāk popularizēt biedrības izveidoto un nodrošināto prevencijas tālruni cilvēktirdzniecības gadījumu novēršanai 28612120 https://www.youtube.com/watch?v=WDRlMhdqHR4 

Kopumā, viesojoties trīs Latvijas pašvaldībās, izstāde pievērsa ne tikai vietējo iedzīvotāju, bet arī reģionālo masu mediju uzmanību, kas aktīvi atspoguļoja izstādes norisi savā dienaskārtībā.

Cilvēku tirdzniecība kā mūsdienu verdzības forma ir starptautiska problēma, kurā iesaistītas teju visas pasaules valstis, saņemot vai, nosūtot pārdotos cilvēkus.

Jau kopš 2009. gada cilvēku tirdzniecības mazināšanā ir aktīvi iesaistījusies biedrība „Patvērums „Drošā māja”” – regulāri rīkojot sabiedrības informēšanas kampaņas, kuru galvenais mērķis ir informēt un piesaistīt sabiedrības uzmanību cilvēku tirdzniecības problemātikai, kā arī organizējot dažādas apmācības Rīgas pašvaldības policistiem, sociālajiem darbiniekiem, žurnālistiem un citām mērķa grupām.

Projekts noslēgsies 2020.gada 28.februārī.

Izstādes atklāšana Jēkabpilī | Patvērums Drošā Māja
Izstādes atklāšana Jēkabpilī
Izstāde Kāpnes augšup Gulbenē | Patvērums Drošā Māja
Izstāde "Kāpnes augšup" Gulbenē
Divu dienu nometne Starts jaunai dzīvei | Patvērums Drošā Māja
Divu dienu nometne "Starts jaunai dzīvei"
Izstāde "Kāpnes augšup" Jēkabpilī

Neliels ieskats izstādē "Kāpnes augšup", kas kopš 3.februāra ir apskatāma Rīgas ielā 212, Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā. Izstādes mērķis ir apceļot dažādas Latvijas pašvaldības, lai ar mākslas starpniecību sabiedrībai parādītu cilvēktirdzniecības fenomenu un tā graujošo ietekmi uz cilvēka dzīvi. Izstādes idejas autors - biedrība "Patvērums "Drošā māja"", projekts cilvēku tirdzniecības prevencei un cietušo atbalstam "Kāpnes augšup". Projekta vadītaja Gunta Vīksne, izstādes radošā vadītāja: režisore Aiga Dzendoletto.