Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

27.augustā aicinām apmeklēt Informatīvo dienu Vērmanes dārzā!

Ievietots: 17.08.2016

                   

Lai informētu Latvijā dzīvojošos trešo valstu pilsoņus* par tiem pieejamiem informatīvajiem integrācijas resursiem, kā arī iepazīstinātu ar Latvijas kultūru un tradīcijām, šā gada 27. augustā no plkst. 11:00 – 17:00 Rīgā, Vērmanes dārzā projekta „Informācijas centrs imigrantiem” ietvaros notiks Informatīvā diena ar Vakanču karuseli un dažādu tautību kopienu koncertu.

Informatīvās dienas ietvaros visiem interesentiem, tai skaitā dažādu tautību pārstāvjiem, būs iespēja iepazīties ar darba tirgus iespējām un valsts, pilsoniskās sabiedrības organizāciju sniegtajiem pakalpojumiem, izprast to darbību, kā arī - iespējas iesaistīties dažādos atbalsta pasākumos.

Aktivitātē „Vakanču karuselis” Nodarbinātības valsts aģentūra informēs par nodarbinātības iespējām trešo valstu pilsoņiem, savukārt Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāvji stāstīs par dažādu sociālo pakalpojumu un atbalsta iespējām. Informatīvās dienas apmeklētājiem būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas par sociāliem un juridiskiem jautājumiem no biedrības „Patvērums „Drošā māja”” praktiķiem.  Pasākumā piedalīsies arī vairāki komersanti un darba devēji, kas iepazīstinās ar savu uzņēmumu darba piedāvājumiem un aktuālajām vakancēm: „Drogas” AS, Valsts sociālās aprūpes centrs filiāle „Rīga”, „Senior Baltic” SIA, „RIMI Baltic” SIA, „Clean R” SIA, „Securitas Latvia” SIA, Starptautiskā lidosta "Rīga" AS, „G4S Latvia” AS, „Trialto Latvia” SIA.

Informatīvajā dienā būs iespēja piedalīties arī vairākās aktivitāšu studijās – izglītojošās interaktīvās akcijās, radošajās darbnīcās, izzināt hennas zīmējumu noslēpumus, un arī pašiem tikt pie šāda zīmējuma, izspēlēt atraktīvas spēles, konkursus u.c. Pasākumā piedalīsies biedrības „Sadarbības platforma”, „EAPN-Latvia”, „Latvijas Sarkanais Krusts”, „Latvijas Zemnieku federācija”, „Goraļ”, PINS”, „IMKA”, „K-Volejs”, „Latvija bez bāreņiem”, Latvijas Baltkrievu savienība, Jauniešu brīvo interešu biedrība, Latvijas Krievu kultūras biedrība, Latvijas tatāru-baškīru kultūras biedrība ”Čišma”,  Baltijas starptautiskais centrs “Salavat Julajev”, Nīkrāces pamatskolas jauniešu biedrība „BITES”, burjatu biedrība „Badarhāns”, Latvijas Sieviešu invalīdu asociācija „Aspazija”, Latvijas Neredzīgo biedrības Rīgas pilsētas organizācijas un Aksela Grosa Eiropas sociāli-izglītojošais fonds.

Visus, kuri būs piedalījušies un apmeklējuši visas pasākuma dalībnieku nojumes, gaida pārsteiguma balvas, kuras varēs saņemt pasākuma informatīvajā nojumē!

Pēc Informatīvās dienas un Vakanču karuseļa plkst. 14:00 visus aicināsim uz koncertu, kurā varēs iepazīt 15 dažādu tautu ražas svētku tradīcijas, noklausīties dziesmas un vērot dejas. Koncertā tiks pārstāvētas tādas tautības kā – gruzīni, baškīri, tatāri, kazahi, poļi, krievi, ebreji, ukraiņi, uzbeki, armēņi, burjati, ķīnieši, itāļi, vācieši un latvieši.

Informatīvās dienas apmeklētājus priecēs vokālais ansamblis „Din Don”, Kaukāza tautu deju ansamblis „Kaukāzs”, starptautiskā Baltijas centra “Salavats Julajevs” pārstāvētie vokālie ansambļi “Čašma” un „Duslik”, deju skola „Natali”, poļu kultūras klubs „Polonēze”, krievu biedrības ansamblis “Berendejka”, ebreju biedrība, ukraiņu biedrības ansamblis „Vesnjanka”, armēņu biedrības Svētdienas skolas priekšnesums, burjatu biedrība “Badarhāns”, vokālais ansamblis „Zvaigznītes”.

Informatīvo dienu organizē biedrības “Patvērums “Drošā māja”” un "Sadarbības platforma" projekta “Informācijas centrs imigrantiem” ietvaros. Tās mērķis ir parādīt dažādu tautu kultūras tradīcijās kopīgo, atšķirīgo un vienojošo, kā arī veicināt starpnacionālo integrāciju. Pirmā Informatīvā diena šā gada 6. augustā notika Liepājā - Jūrmalas parkā.

Nāc un baudi dienu kopā ar mums! :)

Projekts "Informācijas centrs imigrantiem" tiek īstenots Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. PMIF/12/2016/1/1.

*Trešo valstu pilsoņi ir ikviena persona, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstu, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vai Šveices Konfederācijas pilsonis. 

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, komunikācijas un sociālo mediju eksperte, tālr. (+371) 22026355, e-pasts: rasa.salina@gmail.com

www.patverums-dm.lv   www.integration.lv   www.dzivotlatvija.lv